פרטי האירוע

 

כל יום שיש לך – הוא מתנה

סדנא וצפייה בתערוכה בהשראת ספרו של יאנוש קורצ'אק

"המלך מתיא הראשון"

 

שימו לב:

1.כל ילד/ה, נער/ה  שמעונינים להשתתף בסדנת ציור בפה חייבים לרכוש כרטיס רגיל בעלות של 20 ש"ח הכולל ערכת ציור.

2.כל ילד/ה חייבים בליווי מבוגר, מבוגר מלווה יכול להכנס ללא תשלום.

במידה והמבוגר המלווה מעוניין גם הוא להתנסות ולקבל ערכה-הוא נדרש לרכוש כרטיס כניסה בעלות של 20 ש"ח.

על האמנית:

ברכה פישל מציירת בפה. לא תמיד ציירה בפה. בעבר – ברכה ציירה בידיה. ניתוח שעברה ב-2007 הותיר אותה משותקת מהצוואר ומטה. יותר לא יכלה להשתמש בידיה כדי לצייר. 

אבל ברכה נכנעה ולא ויתרה. במקום לשקוע בייאוש היא בחרה בשמחת החיים והחליטה שעל הציור – ציפור נפשה – היא לא תוותר.

ברכה הבינה שכדי להמשיך לצייר בלי ידיים - חייבים לחשוב מחוץ לקופסה. היא הבינה שהדרך היחידה שבה תוכל להמשיך לצייר היא באמצעות הפה. בנחישות רבה ברכה דבקה במטרתה ולא נתנה לכשלונות לעצור אותה. היא הגדירה לעצמה מטרה משמעותית, התמידה והמשיכה עד שרכשה מיומנות ושליטה בציור בפה. הציור עבורה הוא ידיים, רגליים, נפש – הכל!

 

כשנחשפה לדמותו של יאנוש קורצ'אק ראתה בו מיד סמל לאדם שזו היתה דרכו – בתוך כל הסבל והתופת וגם כשהמטרה נראתה אבודה, הוא בחר בכל יום מחדש בטוב, בחר להיאבק למען המטרה שנתנה משמעות לחייו: למען זכויות לילדים, למען כבוד האדם, למען ערכי דמוקרטיה. במלך מתיא מצאה ברכה פישל ביטוי לדרך, לחיפוש הנחוש, למאבק בכשלונות ולחשיבה מחוץ לקופסה. לכן בחרה לצייר סדרת ציורים בהשראת סיפורו של המלך מתיא.

 

באמצעות הסדנה ברכה מבקשת להעביר את המסר: כל יום הוא הזדמנות לבחור מחדש את מטרת חיינו ולעצב את עולמנו. אל יאוש! בכל מצב אדם יכול לבחור מטרה משמעותית בחיים ולדבוק בה. אם דרך אחת לא עובדת – מנסים דרך אחרת.

הסדנה היא הזמנה לחשוב מחוץ לקופסה, להתנסות באתגר חדש ולא מוכר. בלי פחד ובלי שיפוטיות לנסות שוב ושוב בדרכים שונות. כשלונות הם דרך המלך להצלחה.

 

מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים